Ułatwienia dostępu

Szczegółową definicję imprezy masowej podaje art. 3 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych https://slwopr.pl/wp-content/uploads/2014/02/D20192171.pdf

Ustawa jako imprezę masową między innymi uznaje imprezę:

  • organizowaną na stadionie lub innym obiekcie niebędącym budynkiem, na którym ustalona zgodnie z przepisami prawa liczba miejsc wynosi nie mniej niż 1000;
  • organizowaną w hali sportowej lub w innym budynku, w którym ustalona zgodnie z przepisami prawa liczba miejsc wynosi nie mniej niż 500, a dla imprezy sportowej nie mniej niż 300 miejsc.

Ustawa w stosunku do ww. zasad przewiduje wyłączenia dla imprez organizowanych w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury, galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach oraz dla imprez organizowanych w szkołach i placówkach oświatowych przez zarządzających tymi szkołami i placówkami.


Za bezpieczeństwo imprezy masowej w miejscu i w czasie jej trwania odpowiada jej organizator. Bezpieczeństwo imprezy masowej obejmuje spełnienie przez organizatorów wymogów w zakresie: zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w imprezie , ochrony porządku publicznego, zabezpieczenia pod względem medycznym.
 Jesteś organizatorem: imprez masowych, zawodów sportowych, biegów terenowych, biegów ulicznych, rajdów, konferencji, targów, pikników firmowych, imprez integracyjnych ?
Środowiskowo-Lekarskie WOPR w Radomiu posiada kilkunastoletnie doświadczenie w dziedzinie ratownictwa wodnego i medycznego , posiada wykwalifikowaną kadrę: lekarzy, ratowników medycznych, ratowników KPP, ratowników wodnych posiadających uprawnienia do prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych. W swoich zasobach posiadamy: 2 ambulanse z wyposażeniem, 2 quady ambulanse z przyczepą ewakuacyjną, 2 pojazdy (busy), które są wyposażone w urządzenia świetlne i dźwiekowe, oznakowane i zarejestrowane jako uprzywilejowane, 3 łodzie motorowe typu RIB, skuter wodny z platformą ratowniczą.
Jesteśmy wstanie zabezpieczyć każdą dużą oraz małą imprezę na której opieka medyczna jest wskazana.

2 czerwca 2019 roku jesteśmy na dwóch imprezach OFF ROAD & MOTO-SERCE
Obsługa ratownicza zawodów Wake Board 2012 – pokaz w wykonaniu Dunkan Zuur
Kategorie: Oferta

Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe